יחסי ציבור לספרים לצמיחה רוחנית – כן או לא?

האם יחצנות וספרי רוחניות יכולים ללכת יחד? 
על פניו נראה שיחסי ציבור ורוחניות לא כל כך יכולים לעמוד בכפיפה אחת. גם הנושא של לקיחת כסף עבור עסקי הרוח הוא לא לגמרי פתור אצל חלק מהעוסקים בתחום הרוחניות. כדי לגשר על הפער שקיים לכאורה בין הרוח והחומר נוצר המונח "כלכלה רוחנית", שבא לפתור את בעיית ה"לא-נעים-לי-לקחת-כסף עבור עבודתי הרוחנית". בתקופה שלנו זה די ברור והגיוני, שתמורת התרומה הרוחנית שלך אתה מקבל תמורה כספית. הוא הדין לגבי יחסי ציבור לתחום הרוחניות - כדי שתוכל להעניק לאחרים את השפע הרוחני שלך, כדאי שישמעו עליך כדי שיוכלו להיתרם מיכולותיך.   

עד לפני שנים אחדות להחזיק יחצן לעסק היה בבחינת מותרות, ועסק קטן לא יכול היה להרשות לעצמו להחזיק יחצן צמוד. היום כבר יש משרדי יח"צ שנותנים פתרונות לעסקים קטנים, ועדיין נשאלת השאלה: האם זה נכון לעשות יחסי ציבור לעסק רוחני, והאם נכון ליחצן ספרים להתפתחות רוחנית, או שבתחום נישתי זה אפשר לסמוך על שיטת הפה-לאוזן בלבד?

כמחברת ומוציאה לאור של ספרי העידן החדש, ספרים למודעות עצמית והתפתחות רוחנית – אני עומדת בפני השאלה היוקדת הזאת בכל פעם שספר שלי עומד לצאת לאור, או כשמהדורה חדשה של ספריי הקודמים עומדת לראות אור. ספרי הראשון  יוגה לי ולך ולגיל הרך יצא לאור ב-1985 בהוצאת "ספר לכל". זהו ספר ייחודי מסוגו, שמיועד גם לילדים, ומשמש גם כספר הדרכה להורים, לגננות ולמורים. המהדורות הראשונות שלו אזלו במהירות, ללא יחסי ציבור כלשהם.

המהדורה הראשונה של ספרי הבא השמים יכולים לענות , שנושאו אסטרולוגיה הוררית - מפות שאלה, יצאה לאור ב- ב1993 בהוצאת נוצה וקסת". ספר זה גם הוא ייחודי מסוגו, ספר שמיועד לאוהדי אסטרולוגיה רציניים שלא רודפים אחר הפופוליזם של אסטרולוגיה. כדי להימכר הוא בהחלט נזקק ליחסי ציבור. למרבה המזל, אז ערוץ 1 עדיין שלט בכיפה, ותוכניות הבוקר היו ברמה טובה והתבססו על אייטמים איכותיים. העיסוקים ה"ביזאריים" שלי  – לימדתי יוגה ועסקתי באסטרולוגיה, והספר עם השם המיוחד "השמים יכולים לענות"  – עשו את שלהם. הופעתי עם ספרי בטלוויזיה, והפניות אלי זרמו.


ללכת בלי להרגיש עם

לאחר ש-2 ספרים נוספים מז'אנר העידן החדש - הקשר הקרמי , שעוסק באסטרולוגיה זוגית קרמתית 
ו- 
חרבות או גביעים שעוסק בלימוד קלפי טארוט לשיפור מערכות יחסים - יצאו לאור בהוצאת אור-עם, החלטתי שהגיעה השעה להוציא לאור את ספריי בעצמי. בעקבות פניות רבות אלי בבקשה לחדש את ספר היוגה לילדים שאזל ונעדר מן השוק מזה שנים אחדות, החלטתי להוציא לאור את ספר היוגה לילדים בעיצוב חדש. לצורך הפקתו צללתי ראש לעסקי המול"ות.  ב-2003 הקמתי את הוצאת הספרים נאורה והפכתי להיות מו"ל בעצמי. ספר היוגה יצא מאז במהדורות נוספות, נמכר באלפי עותקים והפך לרב מכר. הספר תורגם לאנגלית ונמכר באלפי עותקים גם באמזון.

שנה אחר כך הוצאתי בהוצאת "נאורה" גם את ספרי תקשור בעשרה שיעורים שמלמד איך לתקשר. מפאת עיסוקיי ממש לא התפניתי לעשות לו יחסי ציבור, אבל ראו זה פלא – הספר נחטף וממשיך להיחטף ממדפי חנויות הספרים ומחנויות הספרים באינטרנט ויצא לאור בכמה מהדורות. (הנושא הזה מיחצן את עצמו, מן הסתם.)

ספרים נוספים שהוצאתי בהוצאת "נאורה":  
אסטרולוגיה, טארוט ועץ החיים ספר שמשלב אסטרולוגיה עם קלפי טארוט ועם אסטרולוגיה קבלית 
מישהו צריך לפתוח חלון
 ספר ילדים עם אוריינטציה רוחנית, שמתאים גם לגדולים
מעגלי העצמה להגשמת הייעוד ספר שמוביל בשיטתיות צעד אחר צעד למימוש מטרות והשגת יעדים

כולל הטרילוגיות:
טרילוגיית ספרי תקשור

טרילוגיית ספרי טארוט
הפכו אותי ל"הורה במשפחה מרובת ילדים" שעלי לדאוג לנִראוּת שלהם: לא רק שיהיו יפים ואיכותיים, אלא גם שייראו בציבור, והדילמה קיבלה משנה תוקף: האם להשקיע משאבים ביחסי ציבור לספרים  – כן או לא?

התשובה ההגיונית המתבקשת היא שיחסי ציבור לספרי רוחניות אכן תומכים ברעיון הכלכלה הרוחנית, אך מבחינתי על פי השתלשלות העניינים עם הספרים שלי, התשובה, מהשטח ומהלב, היא:                                                    
אפשר ללכת בלי ולהרגיש עם.                                             

 © כל הזכויות שמורות ל-רות אהרוני